Планування кухні в новобудові: які меблі краще вибрати?

Під час розробки проєкту в новому будинку для кухні варто подумати, який простір вам подобається найбільше: затишний або з відкритим об'ємним дизайном. Необхідно визначитися з плануванням, стилем. Але головне – обрати якісні та відповідні меблі. Придбати кухонний гарнітур можна на сайті shkaf.biz.ua: конкурентні ціни, позитивні відгуки, висока якість.
Види планування
Популярні два варіанти планування кухні:
- П-подібне;
- Кутове.
П-подібний варіант передбачає закритий дизайн кімнати. У такому випадку зона приготування їжі відокремлена від вітальні. Цей вид дозволяє встановлювати багато шаф для зберігання посуду. Крім того, вся техніка знаходиться близько одна до одної, і не потрібно бігати від однієї робочої зони до іншої.
Кутове, відкрите планування є найбільш популярним. Такий простір здається більш вільним і об'ємним. Наявність вікна перетворює звичайні обіди на затишні сімейні посиденьки. Планування оптимальне навіть для малогабаритної кухні в новобудові.
Як обрати меблі для кухні в новобудові
Для облаштування знадобляться такі предмети меблів:
- Гарнітур;
- Стіл і стільці або табурети;
- М'який куточок.
Гарнітур обирайте з урахуванням виду планування. Він повинен бути максимально ергономічним і функціональним. Домочадці повинні вільно переміщатися по приміщенню під час приготування їжі без дискомфорту.
Гарнітур може бути виготовлений з дерева. Це класичне та елегантне рішення. Завдяки різноманіттю відтінків деревини можна легко підібрати продукцію в тон загального інтер'єру кімнати.
МДФ більш бюджетний. Його застосовують для виготовлення поличок і ящиків. Але матеріал боїться вологи і втрачає зовнішній вигляд під її впливом.
Стіл і стільці повинні бути максимально функціональними та комфортними для сімейних обідів і прийому гостей. Наприклад, особливо актуальні варіанти з опцією трансформації: меблі можна зібрати перед прийомом близьких і скласти для економії місця після їхнього відходу.
Якщо говорити про матеріали, то дерево – найбільш виграшний варіант. Воно довговічне, надійне, естетичне та міцне. Але зверніть увагу і на скло – це модна тенденція стилю модерн. Загартований матеріал міцний, стійкий до подряпин, не боїться гарячого посуду.
Зверніть увагу на форму столу. Квадратні та прямокутні вважаються незмінною класикою. Вони дуже місткі та дозволяють заповнити глухі кути в малогабаритній кухні. Круглі та овальні столи – це ідеальний вибір для сім'ї з дітьми. Такі моделі знижують ризик травмуватися об гострі кути.
Стільці обирайте, виходячи зі стилю столу та планування кухні. Наприклад, барні моделі підходять для студії. А для класичного простору актуальні м'які товарні позиції в натуральних відтінках.
М'який куточок – це меблі для кухні, що дозволяють комфортно приймати гостей. Диван може бути маленьким, кутовим або з можливістю трансформації. Тут також враховуйте планування.
Вибір кухонних меблів залежно від стилю
Перш ніж обрати куточок, гарнітур і стіл зі стільцями, враховуйте дизайн інтер'єру:
- Класичний;
- Кантрі;
- Модерн;
- Мінімалізм;
- Хай-тек.
Класичний стиль кухні передбачає меблі з натуральних матеріалів, скла та дерева, виконані в натуральній кольоровій гамі. Диван і стіл повинні поєднуватися за відтінком і матеріалами. Для дизайну характерні хвилясті лінії, плавні форми, масивні вироби.
Кантрі втілює легкість, гармонію, затишок. З меблів обирають дивани з велюровою обшивкою. Гарнітур повинен бути з фасадами в пастельних кольорах. На предметах інтер'єру присутні квіткові принти.
Модерн передбачає лаконічність і стриманість у меблях. Інтер'єр простий і не містить зайвого декору, присутні прямі лінії. Найбільш вдалий вибір – це диван без підлокітників, виготовлений з екошкіри в біло-сірій гамі.
Мінімалізм підходить тим, хто не любить на кухні зайві предмети. Тут актуальні чіткі контури, нейтральні, холодні тони меблів.
Хай-тек передбачає наявність предметів нестандартного розміру та конфігурації. Креатив втілений у кожній деталі кімнати. Хай-тек – це скляні плафони, що висять над обіднім столом, м'який куточок, виготовлений з екошкіри в чорному кольорі, та білий фасад гарнітура.