Які дивани не скриплять: керівництво для перфекціоністів

Під час вибору дивана або ліжка для сну враховують безліч критеріїв, що впливають на довговічність, зносостійкість та естетичний вигляд меблів. Перш ніж купувати продукцію, заздалегідь ознайомтеся з параметрами, які можуть спричиняти неприємний скрип під час рухів уві сні. Обирайте якісні та надійні меблі для спальні на сайті shkaf.biz.ua: доступна ціна, хороші відгуки.
Чому скрипить диван або ліжко
Популярні причини нав’язливого скрипу виробів:
- виробничий брак;
- ненадійні матеріали;
- неправильне використання.
Якщо одразу після покупки диван почав скрипіти — можливо, це виробничий брак. У такому разі краще одразу звернутися до магазину.
Часто скриплять вироби, виготовлені з неякісних матеріалів, що належать до бюджетного цінового сегменту. Такі матеріали більш вразливі до навантажень. Навіть найякісніше спальне місце не витримує перевищених допустимих навантажень і неправильного догляду. Також варто враховувати температурний режим і рівень вологості у приміщенні, де плануєте встановити диван. Наприклад, деревина вбирає вологу, що може спричинити неприємний звук.
Скрип може виникати через каркас, механізм розкладання або пружини. Також це може бути результатом деформації деталей.
Ще однією причиною є неправильно встановлені ламелі. Також варто звернути увагу на їхню якість і надійність.
Якщо ви плануєте купувати меблі для сну в розібраному вигляді, подбайте про надійне скручування всіх елементів. Інакше нав’язливого скрипу не уникнути.
Набридливий звук виникає і в ліжках. Причина — пошкоджені ламелі або розхитані кріплення. Вони можуть вбирати вологу, що призводить до їх деформації, тертя й скрипу. Ще одна причина — зношений матрац.
Щоб усунути проблему, надійно зафіксуйте кріплення. Якщо звук не зникає — можливо, варто замінити ламелі або переставити їх місцями.
Види пружинних блоків та їх схильність до скрипу
Вибираючи якісні меблі, звертайте увагу на тип пружинного блоку. Популярні варіанти:
- змійка;
- Боннель;
- незалежний.
Дивани з блоком «змійка» мають дерев’яний каркас, до якого кріпляться плоскі металеві пружини. Їх покривають щільним шаром пінополіуретану, проте деталі все одно можуть бути відчутні. Вони схильні до прогинання під тиском і часто скриплять. Такі моделі не варто обирати для сну — вони більше підходять для прийому гостей.
Боннель — залежний пружинний блок. Також схильний до скрипу, особливо в моделях із низькою щільністю елементів. Звук виникає під час взаємодії пружин між собою. Тому краще обирати моделі з високою щільністю пружин.
Найкращим варіантом для комфортного сну є незалежний пружинний блок. Його елементи розміщені окремо один від одного і не взаємодіють між собою. Такі вироби мають ортопедичний ефект і майже не схильні до скрипу.
Який виріб не видає неприємного звуку
Якщо ви шукаєте тихий диван, зверніть увагу на моделі без пружинного блоку. Наповнювач може бути як штучного, так і натурального походження. Він значно знижує ймовірність появи скрипу під час відпочинку.
Конструкція без пружин найбезпечніша, оскільки відсутній ризик виходу металевих елементів. Її перевагою є підвищена стійкість до появи пилових кліщів. Замість пружин використовуються ламелі, синтепон, холлофайбер. Обирайте довговічні, гіпоалергенні та надійні матеріали, безпечні для здоров’я.
Продукція без пружинного блоку підходить для щоденного використання та сну, оскільки не містить металевих елементів, які можуть випирати або травмувати.
Підсумовуючи, можна сказати, що ідеальний варіант для щоденного сну без нав’язливого скрипу — це безпружинні дивани та ліжка. Але вони не підходять людям із вагою понад 120 кг.
Продукція з системою Боннель може скрипіти, але її елементи можна змастити. А моделі зі змійкою краще використовувати для гостей, а не для щоденного сну. Якщо ви вирішили купити ліжко — обирайте каркас із деревини твердих порід: дуба, ясеня або бука. Вони ніколи не скриплять.