Як доглядати за шафою-купе, щоб вона служила десятиліттями

Без належного догляду навіть найякісніші та надійні меблі з https://shkaf.biz.ua/shkafy-kupe не зможуть довго служити та швидко втратять свою привабливість. Щоб шафа-купе зберігала свій вигляд та практичність протягом багатьох років, необхідно правильно її використовувати та дотримуватися порад з догляду за меблями.
Особливості догляду за фасадами
Стулки — це обличчя шафи, і особливості догляду за ними залежать від матеріалу, з якого зроблені фасади.
Дзеркальні дверцята
Дзеркальні фасади зазвичай виготовляють із загартованого скла. Вони легко вкриваються пилом та відбитками рук. Тому дзеркала потрібно періодично протирати м’якою ганчіркою та мити спеціальними засобами або нашатирем. Проте фахівці не рекомендують використовувати абразивні речовини — вони можуть подряпати навіть загартовану поверхню.
Ламіновані та дерев’яні стулки
Такі дверцята можна протирати вологою м’якою тканиною та натирати відповідною поліроллю на основі бджолиного воску. Варто пам’ятати, що надмірна кількість води може пошкодити структуру дерева або ламінату. Тому фасади рекомендується витирати насухо після вологого прибирання.
Якщо вчасно та правильно доглядати за поверхнями дверцят, вони довго зберігатимуть свій ідеальний вигляд.
Як забезпечити чистоту на полицях
Якщо не прибирати всередині шафи-купе, з часом з’явиться неприємний запах, і вона втратить привабливість. Тому час від часу варто провітрювати речі та використовувати пилосос зі спеціальними насадками, щоб прибрати пил у всіх щілинах і куточках. Полички та шухляди можна протирати м’якими миючими засобами та вологою тканиною. А якщо розкласти ароматизатори та вологопоглиначі, підтримувати порядок і приємну атмосферу всередині шафи буде ще простіше.
Справність напрямних і розсувної системи
Головна особливість шафи-купе — розсувні дверцята. Тому за ними потрібно доглядати особливо уважно:
- напрямні профілі слід очищувати м’якою щіточкою або пилососом від пилу та бруду;
- нижні рейки потрібно особливо ретельно звільняти від сміття та пилу;
- ролики час від часу потрібно очищувати від бруду, який може спричинити скрип або тріск при русі дверей;
- коліщата змащують силіконовими мастилами, щоб дверцята рухалися плавно та безшумно.
Не варто використовувати занадто багато мастила — воно може притягувати ще більше пилу.
Як захистити шафу від пошкоджень
Основою правильного догляду за шафою-купе є дбайливе та акуратне поводження з нею. Тоді меблі не будуть пошкоджені сколами, подряпинами або деформаціями:
- не слід застосовувати силу при відкриванні чи закриванні дверцят;
- щоб полиці та ящики не втратили форму і не провисли, їх не можна перевантажувати речами.
Доцільно використовувати органайзери та розділювачі, щоб рівномірно розподіляти вагу речей.
Кілька загальних порад
Визначитися, де буде розміщена шафа-купе, потрібно ще до покупки на https://shkaf.biz.ua/shkafy-kupe. Від цього залежить, як на меблі впливатимуть вологість, пряме сонячне світло та перепади температури. Волога може деформувати дерев’яні шафи. У занадто сухому приміщенні меблі можуть тріскатися. У кімнаті не повинно бути різких перепадів температури, а шафу не слід ставити біля обігрівачів. Фурнітуру, кріплення та напрямні рекомендується регулярно перевіряти і при потребі ремонтувати.
Доглядати за шафою-купе зовсім не складно. Акуратне поводження, своєчасне усунення несправностей і прибирання допоможуть зберегти її функціональність та естетику. Тоді довговічність шафи буде гарантована, і вона прослужить багато років.