Як підібрати колір дивана під інтер'єр: поради дизайнера

Практично завжди диван стає центром вітальні, тому його колір визначає вигляд цієї кімнати. Якщо ви вирішите вибрати варіант нейтрального або яскравого кольору – саме ви сформуєте загальний образ приміщення.
Основні вимоги до вибору дивана
Перш ніж обрати колір дивана для інтерʼєру, важливо враховувати основні правила:
- Будьте уважні при виборі оббивки, адже сусідні відтінки можуть вплинути на ваш емоційний стан.
- Уникайте вибору оббивки виключно за модою та трендами. Краще орієнтуйтеся на власні відчуття та вподобання.
- Чітко визначте, чого саме ви очікуєте від дивана. Сьогодні існує безліч моделей із різними механізмами трансформації.
- Зверніть увагу на матеріал оббивки. Це особливо важливо, якщо ви обираєте диван для кухні або у вас є маленькі діти.
Важливо підібрати відтінок, враховуючи гармонію та практичність – усе в інтерʼєрі має поєднуватися за кольором і фактурою.
Параметри вибору кольору дивана
Ключові умови, які слід враховувати під час вибору меблів за кольором:
- розміри та особливості приміщення;
- освітлення в кімнаті;
- стиль інтерʼєру;
- індивідуальні вподобання;
- кольорова гама приміщення.
Іноді самостійно визначити свої вподобання та уявити, як меблі виглядатимуть в інтерʼєрі, буває складно. У таких випадках можна скористатися спеціальними програмами, замовити проєкт або звернутися до дизайнера.
Вибір залежно від типу кімнати
Основний аспект при виборі кольору – це тип приміщення. Важливо враховувати психологічні особливості.
- Кухня. Для невеликих кухонь краще підійдуть бежеві або білі однотонні дивани, оскільки вони візуально збільшують простір. Для великих кухонь яскравий диван в інтерʼєрі навпаки чудово впишеться.
- Вітальня. У цій кімнаті диван відіграє центральну роль, навколо нього збиратимуться рідні та гості. Саме тут можна сміливо втілювати оригінальні ідеї.
- Спальня. Для спальні варто обирати нейтральні та м’які, заспокійливі відтінки: бежевий, світло-коричневий, світло-сірий.
- Дитяча кімната. При виборі дивана для дитячої важливо враховувати, чи буде на ньому спати дитина. Якщо так, то, як і у випадку зі спальнею, слід уникати надто яскравих кольорів, які можуть заважати розслабленню.
Також варто зважати на те, чи відповідає тон дивана стилю життя мешканців дому, квартири чи конкретного приміщення.
Кольорові палітри в інтерʼєрі
При виборі кольору дуже важливо враховувати естетику. Відомо, що кожен популярний відтінок ідеально підходить до певного інтерʼєру, але не кожен диван впишеться в параметри освітлення.
- Світлий. Добре виглядає в будь-якому стилі – від лофту до провансу. Балансує інтерʼєр, особливо якщо шпалери мають яскравий малюнок або орнамент.
- Темний. Підходить для кімнат з темними стінами або цегляною фактурою. Але краще використовувати його у просторих приміщеннях, оскільки в маленьких кімнатах він може "зменшити" простір.
- Яскравий. У нейтральному інтерʼєрі такий диван може стати яскравим акцентом. Наприклад, червоний диван чудово виглядатиме на тлі спокійних кольорів стін і підлоги.
- Барвистий. Якщо ви тільки починаєте оформлення кімнати й ще не визначилися зі стилем – виберіть тканину з яскравим візерунком. Такий диван одразу стане центральним елементом і джерелом натхнення для всього оформлення.
Диван відповідного кольору стане яскравим акцентом у кімнаті та гармонійно доповнить інтерʼєр, створюючи відчуття завершеності.